РЕГИСТРАЦИЯ КАТО ЗЕМЕДЕЛСКИ СТОПАНИ

От 1 октомври 2021 г. стартира пререгистрацията на земеделските стопани за стопанската 2021/2022 г., която е безплатна. Производителите или упълномощени от тях лица представят актуална информация за дейността си чрез попълване на анкетна карта с анкетни формуляри, на тази база Областна дирекция “Земеделие” заверява регистрационната карта на земеделския стопанин и издава справка, генерирана от регистъра, за декларираната от него дейност.

Регистрацията като земеделски стопани е напълно безплатна и процедурата е регламентирана в   Наредба № 3 от 29 януари 1999 г. за създаване и поддържане на регистър на земеделските стопани“. С наредбата се  определят условията и редът за регистриране на земеделските стопани съгласно чл. 7, ал. 1 от Закона за подпомагане на земеделските производители.

При регистрацията си като земеделски стопани по реда на Наредба № 3 от 1999 г. лицето:

    • получава регистрационна карта удостоверяваща, че  е регистриран земеделския стопанин  – безплатно!
    • може да поиска издаването на дубликат на загубена или унищожена регистрационна карта – безплатно!

Регистрацията се извършва в областната дирекция “Земеделие” (ОДЗ) по постоянния адрес на физическото лице или едноличния търговец или по седалището на юридическото лице. Областните дирекции “Земеделие” водят регистър на земеделските стопани на територията на областта и единствено Директорът на областната дирекция “Земеделие” определя длъжностни лица, които отговарят за воденето, поддържането и съхранението на регистъра.

Източник: Министерство на земеделието и храните, https://www.naas.government.bg/news/p4800

Related Articles

Внедряване на система за управление по околна среда в малки и средни предприятия

Въвеждането на СУОС може да изглежда доста сложно, особено за малките и средни предприятия (МСП) или за организациите, разполагащи с ограничени ресурси. Чрез разделяне на…

Пакетът „Fit for 55“ – какви предизвикателства ни очакват заради Зелената сделка?

Европейската зелена сделка, представена в съобщението (COM(2019)640) от 11 декември 2019 г., определя подробна визия за: превръщането на Европа в първия климатично-неутрален континент до 2050…

Кръговата икономика: какво представлява тя и защо е важна

Кръговата икономика е модел, насочен към удължаване на жизнения цикъл на продуктите. На практика това означава възможно най-дълго споделяне, заемане, повторно използване, поправка и рециклиране на…

Европейски зелен пакт: Прекратяване на разхитителното опаковане, увеличаване на повторната употреба и рециклирането

Комисията предлага нови правила за целия ЕС относно опаковките, за да се пребори с този постоянно растящ източник на отпадъци и с объркването на потребителите. Средно, всеки…